වසර 63 ක පැවති පළමු වතාවට බාසිලෝනා ක්‍රීඩාංගණයට විධිමත් නමක් ලැබෙනු ඇත. ඊළඟ වාරයේ සිට සියලු අයිතිවාසිකම් විකිණීමට සැලසුම් කර ඇති අතර එයින් ලැබෙන මුදල් පුණ්‍ය කටයුතු සහ කොරොන වයිරසයට එරෙහි සටන වෙත භාරදීමට සැලසුම් කර තිබේ.

නව ක්‍රීඩාංගනය කැම්ප් නූව් (Camp Nou) 1957 දී ආරම්භ කිරීමෙන් පසුව බාර්සියා ක්‍රීඩාංගනයේ සැබෑ නම බවට පත්විය. ධාරිතාව 105,000 කින් යුක්තය. වර්තමාන කෑම්ප් නූව් යනු යුරෝපයේ විශාලතම පාපන්දු ක්‍රීඩාංගණයයි.

බාර්සිලෝනා නිවේදනය කළේ,මෙහි කළමනාකරණය කරන සමාජයේ පුණ්‍යාධාර පදනමට හිමිකම් හිමිකම ලබා දෙන බවයි. ඉදිරි සති කිහිපය තුළ අනුග්‍රාහකයෙකු සොයා ගැනීමටත්, කොවිඩ් -19 විමර්ශනයට සම්බන්ධ පුණ්‍යායතන වෙත යාමට මුදල් වලින් කොටසක් සැලසුම් කිරීමටත් ඔවුන් බලාපොරොත්තු වේ. අනුග්‍රාහකයා සහ පදනම විසින් තෝරා ගන්නා ලද වෙනත් පුණ්‍යායතන ද ප්‍රතිලාභ ලබයි. ගනුදෙනුව වසරක් පවතිනු ඇති අතර ඉන් පසුව ස්ථිර හිමිකම් හිමිකරුවෙකු සෙවීම දිගටම කරගෙන යනු ඇත.

“අපගේ ක්‍රීඩාංගනයේ නම තරම් සංකේතාත්මක, මෙම මුලපිරීම ඉදිරියට ගෙන යාමට හැකිවීම ගැන අපි ඉතා සතුටට පත්වෙනවා. ඒ අනුව කොවිඩ් -19 ට එරෙහි සටනට දායක වේ. රෝගාබාධ පිළිබඳ පර්යේෂණ ව්‍යාපෘති සහ එහි බලපෑම් අවම කිරීම සඳහා තුරන් කිරීමට කටයුතු කරන ව්‍යාපෘති සඳහා මුදල් ආයෝජනය කරනු ඇත.

අන්තර්ජාල පුවත් වාර්තා